کانون‌های خادمیاران

بسیج ظرفیت‌های مردمی

ادغام و سازماندهی ۱۹ کانون تخصصی در استان‌ها و شهرستان‌های کشور: «کانون‌های تعلیم و تربیت نوجوانان و جوانان رضوی»، «حقوقی (مشاوره حقوقی)»، «بانوان و خانواده»، «ایثار و شهادت»، «سلامت، شعر و ادب علمی»، «قرآنی»، «کتاب و کتابخوانی»، «محصولات فرهنگی و هنری»، «ورزشی»، «کارآفرینی و اشتغال»، «خبر و فضای مجازی»، «تبلیغ دینی»، «زیارت»، «حرکت‌های جهادی مشاوره و مددکاری».

 

طرح مدافعان افتخاری سلامت

خادمیاران امام رضا (ع) در طرح «مدافعان افتخاری سلامت» با مشارکت در فعالیت‌های عام‌المنفعه، سهمی کوچک اما مؤثر را در خدمت به هموطنان خویش ایفا کرده‌اند.

این طرح با شش عنوان خدمتی، در موضوعات همیاران سلامت (خدمت به بیماران، خدمت سالمندان و افرادی که امکان خروج از منزل را ندارند)، همیاران تولید (تولید البسه و ماسک)، صدای سلامت (پاسخگویی تخصصی ویژه خادمیاران حوزه سلامت)، خادمیاران مدافع سلامت (خدمت به کادر درمانی)، خادم اطلاع‌رسانی و آموزش‌های حوزه سلامت (انجام برنامه‌های فرهنگی، آموزشی و اطلاع‌رسانی به عموم مردم در خصوص رعایت نکات بهداشتی) و همیاری مالی کمک‌های نقدی خادمیاران با تأمین هزینه‌های دارویی، بهداشتی، درمانی انجام شد.

 

اطعام اقشار احسان‌جو

از ابتدای سال ۹۹ با فراگیری ویروس کرونا و لطمه خوردن به مشاغل و شرایط اقتصادی کشور، ضرورت حمایت از اقشار آسیب‌پذیر حاشیه شهر ـ افرادی که به دلیل تعطیلی برخی صنوف ناشی از انتشار ویروس کرونا با مشکلاتی مواجه شده‌اند ـ، زندانیان و کادر درمان احساس می‌شد.

از همین رو به‌منظور تقویت روحیه و ایجاد انگیزه در این افراد طبخ و بسته‌بندی غذای متبرک در مهمانسرای صحن غدیر حرم امام رضا (ع) انجام و یک میلیون وعده غذای متبرک توزیع شد.

 

وزش نسیم مهربانی امام رئوف (ع) برای زدودن رنج بیماری

در طرح توزیع غذای متبرک، بسته‌های متبرکه رضوی و آبمیوه تازه در ۳۲۷ بیمارستان سراسر کشور شامل ۳۱۲ بیمارستان در مراکز استان‌ها و بقیه در سایر شهرستان‌ها بین بیماران مبتلا و کادر درمانی طی ۳۹ روز توزیع شد.