بنیاد کرامت رضوی و کرونا

اقدامات اجتماعی برای مقابله با کرونا

آستان قدس رضوی در اجرای منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر رزمایش مواسات در خدمت‌رسانی به آسیب‌دیدگان از بیماری کرونا، با همکاری سایر نهادهای دولتی و بسیج خادمیاران و تشکل‌های مردمی نسبت به امدادرسانی محرومان اقدام نمود. مجموعا در قالب طرح‌های مختلف بالغ بر ۲۶۹ میلیارد میلیون تومان مساعدت در سراسر کشور انجام شد که از این میزان، حدود 100 میلیارد تومان سهم مشارکت آستان قدس رضوی و بیش از 169 میلیارد تومان سهم مشارکت خادمیاران، خدام، تشکل‌های جهادی و سایر نهادها بود.

 

انجام «رزمایش مهربانانه» و «سفره مهربانی» در ایام شیوع کرونا

روزانه 120 خادم بارگاه رضوی با همکاری و همیاری یکدیگر، فعالیتی از جنس جهاد با زبان روزه به نام «رزمایش مهربانانه» را رقم زدند. در اجرای این طرح، خادمان نیکوکار آستان قدس رضوی از گردآوری کمک‌های خیرخواهانه تا تهیه و آماده‌سازی بسته‌های کمک معیشتی شامل برنج، روغن، رب گوجه، سویا، جو پرک، ماکارونی، پنیر، خرما و بسته‌های فرهنگی بهداشتی برای اقشار بی‌بضاعت شهر مشهد را به انجام رساندند.

افزون بر این، در قالب طرح سفره مهربانی یک و دو، کانون‌های خدمت رضوی بنیاد کرامت رضوی آستان قدس رضوی ضمن شناسایی افراد نیازمند اقدام به تهیه و توزیع حدود ۳۰۰ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان ۳۱ استان در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان کردند.

در مرحله سوم از طرح سفره مهربانی، بیش از ۶۸ هزار بن کارت به ارزش ۴۵۰ هزار تومان برای هر بن، جمعاً 30 میلیارد تومان با مشارکت کانون‌های خدمت رضوی سراسر کشور جهت خرید نان به محرومین اهدا شد.