ترویج و آموزش قرآن

ترویج و گسترش جلسات خانگی قرآن کریم

تأسیس قرارگاه نور رضوان، تأسیس قرارگاه خادمیاران قرآنی، شناسایی و راستی‌آزمایی 6 هزار جلسه سنتی قرآن کریم در کشور، اهدای هزار و 300 پرچم متبرک به جلسات خانگی قرآن، اهدای هزار و ۵۰۰ جلد قرآن به جلسات سنتی قرآن در مناطق محروم و برگزاری دوره‌های آموزشی برای مربیان قرآنی از جمله فعالیت‌های این مرکز در این راستا است.

 

کرسی تلاوت رضوی

  • برگزاری کرسی تلاوت رضوی در سطح ملی، استانی و شهری با استفاده از ظرفیت قاریان، حافظان، گروه‌های همخوانی و نخبگان قرآنی ممتاز بین‌المللی

  • برگزاری بیش از هزار و ۴۰۰ کرسی تلاوت رضوی در سطح ملی، استانی و شهری طی سال‌های ۹۸ و ۹۹

  • پخش برنامه‌های کرسی‌های تلاوت‌های رضوی از طریق صفحات مجازی مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی

  • بهره‌گیری بیش از ۵۰ هزار نفر مخاطب مستقیم و بیش از یک میلیون و ۶۹۰ هزار نفر از بازنشر این تلاوت‌ها

  • برگزاری ۵۶ جلسه انس با قرآن کریم با عنوان «با قرآن در خانه بمانیم»

فعالیت‌های مهدالرضا (ع)

فعالیت‌های مهدالرضا (ع)، ویژه نونهالان بوده و روخوانی قرآن کریم را به روش قصه و بازی به نونهالان ۵ سال تمام در سراسر کشور آموزش می‌دهد.

در این طرح در سال تحصیلی ۹۹-۹۸، تعداد 25 هزار و 622 قرآن‌آموز نونهال در ۳۱ استان، ۲۰۳ شهر، ۴۹۷ شعبه و هزار و ۲۸۲ کلاس به صورت رایگان و مستقل ثبت نام نموده و تحت نظر ۹۷۳ مربی ضمن برقراری انس و الفت با امام رضا (ع)، روخوانی قرآن کریم را فراگرفتند.

از دیگر اقدامات مهدالرضا (ع) می‌توان به تربیت مربی با حضور هزار و 595 فراگیر در ۱۳ استان، برگزاری کلاس‌های بازآموزی مهدالرضا 2 با 6 هزار و 435 فراگیر و برگزاری 5 پویش مردمی اشاره کرد.